Wybierz właśnie naszą przygodę!

Na co dzień jesteśmy rowerowymi zapaleńcami, więc wiemy jak ważne jest to, aby czerpać radość z jazdy na każdym przebytym kilometrze. Naszą trasę stworzyliśmy w taki sposób w jaki sami chcielibyśmy jej doświadczyć. Ma być szybko, ma być przyjemnie i przede wszystkim - ma być najlepiej!

Wszystko co robimy, robimy na 101% - tak już mamy. Tworząc Proziaka mamy zamiar stworzyć najlepszą imprezę w Polsce. Chcemy abyście się czuli w naszych Bieszczadach jak najlepiej! Chcemy Wam dać maksymalnie najlepsze doświadczenia ze smakowania naszych pięknych podkarpackich dróg, które powiedzmy, że kolarsko nas wychowały. Czy są najlepsze w Polsce? Nie wiem! Ale wiem, że należą do ścisłej czołówki w naszym kraju i dla nas są właśnie na szczycie listy topowych dróg zarówno na szosę jak i gravela.

Co Wam możemy zagwarantować?

Organizację na najwyższym możliwym poziomie! Naszą bazą będzie Hotel Stanica Kresowa CHREPTIÓW wraz z wyśmienitą restauracją, która będzie odpowiadać za Wasze posiłki i napoje. Parking? Żaden problem, w tym roku miejsca będzie pod dostatkiem i całość zlokalizowana będzie w obrębie miasteczka Start / Mety. Nie braknie też serwisu rowerowego, który serwuje nam velopoint.pl ze swoimi certyfikowanymi serwisantami Shimano - możecie korzystać z ich pomocy podczas trwania całego wyścigu na długim dystansie.

Nie braknie również napojów, posiłków dodatkowych, a przede wszystkim piwa z lokalnego browaru. Bijemy się w pierś, bo na pierwszym miejscu nie wymieniliśmy najważniejszego - PROZIAKÓW! Nie braknie u nas Proziaków w różnym możliwym sposobie przygotowania - będą te klasyczne do mleka, te na słodko z dżemem i owocami, a także te na słono w tradycyjnej postaci z masłem lub masłem czosnkowym... i wiele, wiele innych! Ale, żeby się o tym przekonać musicie koniecznie stawić się na starcie 20-23 czerwca 2024!

Nagrody i kategorie

Jeszcze nie są znane nagrody, ale na pewno będą wartościowe i co najważniejsze, związane w 100% z branżą rowerową. Stawiamy na jakość, więc nasze nagrody będą starannie wybierane i będą pochodzić od topowych marek rowerowych. Chcemy również, aby nagrody dostało jak najwięcej uczestników - nie tylko 3 pierwsze miejsca. Nie braknie też nagród które rozlosujemy pomiędzy wszystkich uczestników.

Coś o samych trasach

Dobrze wiemy, że gravel rządzi się swoistym bezprawiem co do wyboru roweru, na którym będziecie jechać w naszym wyścigu. My jednak sugerujemy, żeby jechać gravelem na oponach 40-45C. Początek obydwu tras przebiega po asfalcie, i będzie przeplatana odcinkami szutrowymi bez dodatkowych wyryp w postaci schodzenia z roweru. Dlatego zwróćcie uwagę na opony w swoich rowerach i zredukujcie lub zwiększcie ich objętość.

Z kim widzimy się na starcie?!